خوشنویسی با خودکار برای کودکان

چرا آموزش خوشنویسی با خودکار برای خردسالان از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

یکی از عوامل مهم در نهادینه شدن زیبا نویسی در ذهن و ناخودآگاه ، شروع آموزش از آغاز دوران ابتدایی است. آموزش خوشنویسی با خودکار برای خردسالان نه تنها مضر نیست بلکه در کنار یادگیری اصول زیبا نویسی باعث افزایش تمرکز ، قدرت کنترل دست و هماهنگی بیشتر مغز با دست می شود.

این در جایی است که در سیستم آموزش و پرورش و والدین مطلب کاملا برعکس نهادینه شده و نوشتن با خودکار را برای گروه سنی پایه اول ابتدایی مضر دانسته و دانش آموز را از آن منع می کنند.

مطالعات علمی و تجربه آموزشی در آموزشگاه آزاد هنری قلم نوین و دقت در نحوه یادگیری خوشنویسی با خودکار در خردسالان نشان داده است که آموزش خوشنویسی با خودکار در همان سالهای ابتدای شروع نوشتن بسیار مفیدتر بوده و بهتر می توانند از قواعد و قوانین خط زیبای فارسی در نوشته هایشان استفاده کنند.

البته قطعا نحوه آموزش به خردسالان با گروه های سنی دیگر متفاوت خواهد بود و نباید از اصطلاحات و مطالب سخت در بیان قوانین استفاده شود. در جلسات ابتدایی آموزش بهتر است بچه ها فقط شنونده و بیننده باشند و از دادن تکلیف و تمرین منزل خودداری شود. مگر در حد اندکی که باعث خستگی و دلزدگی نشود.

مطالب باید بسیار ساده و همراه با شعر و ریتم بیان شود چون بچه ها ریتم و آهنگ را بخوبی به ذهن میسپارند. استفاده از شیوه های آموزشی علمی در کلاس ، به هنرآموزان در رسیدن به نتیجه بهتر و سریعتر کمک شایانی میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *