آخوشنویسی لاتین با خودکار مشهد

آخوشنویسی لاتین با خودکار مشهدخوشنویسی خط پیوسته لاتین(کاپرپلیت)

خوشنویسی خط پیوسته لاتین بعنوان یکی از خطوط زیبای جهان در بین کشورهای انگلیسی زبان است که بین قرنهای ۱۷ و ۱۸ میلادی در اکثر کشورهای اروپایی و امریکا رواج پیدا کرد.

در ابتدا از قلم پر برای نوشتن این خط استفاده میشد. با پیشرفت و نوآوری در ابزارهای نوشتاری و ظهور قلمهای جدید خوشنویسی خط انگلیسی (کاپرپلیت) با قلمهایی نظیر مداد، قلم نیزه، خودنویس و خودکار و انواع مازیکها نوشته میشود.

از بین تمامی ابزارهای نوشتاری، امروزه خودکار بدلیل پرکاربرد بودن و در دسترس ترین و نیز ارزانترین ابزار نوشتاری ، بیشتر مورد اقبال عموم قرار گرفته. در سرار دنیا برای نوشتن خط لاتین در نوشته های روزمره  استفاده میشود. اما به دلیل عدم آموزش صحیح و فراگیر برای اصول زیبا نویسی خط پیوسته لاتین با خودکار ، به ویژه در مدارس ، نازیبا و ناخوانا نویسی آن رواج یافته بطوری که در اغلب کشورهای لاتین زبان ، بدنویسی و غلط های املایی به معضلی جدی در زمینه امور اداری و رسمی تبدیل شده است.

در کشور ما ایران نیز مانند سایر کشورها بدلیل عدم وجود سیستم آموزشی مناسب برای آموزش خط پیوسنه انگلیسی در کنار آموزش زبان انگلیسی ، متاسفانه اکثر دانش آموزان و دانشجویان در حتی در سطوح عالی تحصیلی با معضل بدخطی در نوشتن خط لاتین رنج میبرند. در کنار این موارد وجود تصورات نادرست در مورد شیوه نگارش خط پیوسته لاتین و عدم آشنایی با ابزار “خودکار” و نحوه صحیح نشستن و گرفتن آن در دست از جمله دلایل دیگری هستند که به رواج بدخطی دامن زده اند.

آموزشگاه آزاد هنری و خوشنویسی با خودکار قلم نوین تنها مرکز آموزشی تخصصی خوشنویسی با خودکار در مشهد می باشد. این مرکز با بیش از ۱۴ سال سابقه تدریس خوشنویسی با خودکار اقدام به برگزاری دوره های آموزشی خوشنویسی خط پیوسته لاتین نموده است. این دوره ها به دو صورت حضوری و آنلاین برای علاقمندان به خوشنویسی خط پیوسته لاتین برگزار میگردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *