معرفی ویژگی های آموزشگاه خوشنویسی با خودکار حرفه ای

بیایید ابتدا ببینیم چه عواملی باعث ارتقا سطح و درجه یک آموزشگاه هنری می شود؟

اولین نکته مکان فیزیکی و امکانات آموزشگاه و همچنین میزان دسترسی مردم به آن است. موقعیت یک آموزشگاه خوب به گونه ای تعیین می شود که دسترسی به آن از طریق وسایل نقلیه عمومی آسان باشد. از نظر فضای مناسب برای پارکینگ بتواند رضایت مراجعه کنندگان و هنرجویان را جلب نماید. آرامش و سکوت لازم را برای مدرسین و هنرآموزان از نظر صوتی فراهم آورد و بدور از آلایندگی صوتی مزاحم باشد.

از نظر امکانات آموزشگاه هنری، نباید به داشتن حداقلها بسنده کرد. بلکه تا حد توان در فراهم نمودن بهترین امکانات و وسایل آموزشی و کمک آموزشی سختگیر و جدی باشید. قطعا زمانی که امکانات مناسب آموزشی در اختیار مدرسین و هنرآموزان قرار میگیرد روند آموزش و سرعت یادگیری از کیفیت بسیار مطلوبتری برخوردار خواهد بود.

در یک آموزشگاه حرفه ای خوشنویسی با خودکار داشتن فضای مناسب کلاسی و استفاده از تجهیزاتی مانند تلویزیون ، دوربین با کیفیت مطلوب، نور محیطی مناسب و صندلی مناسب تحریر از الزامات مهم و اساسی می باشد.

در برخی از آموزشگاهها از دیتا پروژکتور برای ارائه مطالب استفاده میکنند که برای داشتن وضوح تصویر در اغلب مواقع نیاز به کم کردن نور محیطی است و این باعث میشود که هنرآموزان هنگام تمرین دید مناسب نداشته باشند. البته بسته به هزینه ای که برای خرید دیتا پروژکتور میکنید می توانید در جلوگیری از این مورد اقدام کنید.

در مورد چیدمان فضای کلاسی بهتر است میز مدرس در انتهای کلاس و رو به تلویزیون قرار داشته باشد. البته رعایت این نکته مستلزم این است که فضای کلاس بیشتر از ۱۸ متر مربع باشد. در کلاسهای کوچکتر بهتر است فضای نزدیک به تلویزیون برای میز مدرس در نظر گرفته میشود.

در انتخاب صندلی دقت کنید زیرا نشستن به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت روی صندکی غیر استاندارد و نامناسب باعث عدم تمرکز هنرجوهایتان می شود. از صندلی ای استفاده کنید که نشیمن آن نرم و قسمت دسته آن متحرک(تاشو) باشد. رعایت این نکته رفت و آمد در بین صندلیها را در هنگام نشستن و برخاستن راحتتر میکند.

برای روشنایی فضای کلاس از ترکیب نور سفید و زرد استفاده کنید و اگر نور زرد نسبت بیشتری داشته باشد مناسبتر است ولی از تک نور زرد یا سفید استفاده نکنید. دید مدرس و هنرجو و میزان باز یا بسته شدن مردمک چشم در میزان یادگیری هنرجو تأثیر می گذارد.

دوربین و پایه دوربین از ملزومات بسیار مهم آموزشی در آموزشگاه خوشنویسی با خودکار حرفه ای است. دوربین های هندیکم کوچک بهترین انتخاب است. زیرا  حمل و نقل آن را راحتتر می کند. این را زمانی بهتر درک خواهید کرد که مجبور باشید برای مدتی در فضای خارج از آموزشگاه کار تدریس را ادامه دهید. نکته حائز اهمیت کیفیت زوم دوربین است و قابلیت تنضیم نور و داشتن حالت افکت نگاتیو در حالت فیلمبرداری.هر چه کیفیت زوم دوربین بالاتر باشد، جزئیات بیشتری در هنگام تدریس و اجرای خوشنویسی به چشم هنرجو منتقل می شود. تنظیم شدت نور و رنگ در دوربین برای ارائه تصاویر شفافتر و واضحتر و علاوه بر این در ضبط تصاویر و استفاده از آنها در فضاهای دیگر مفید است.استفاده از گوشی موبایل بعنوان دوربین توصیه نمی شود. موبایل به دلیل محدودیت باطری فقط در زمان محدود قابل استفاده است و استفاده طولانی مدت از آن باعث پایین آمدن عمر مفید موبایل می شود.

پایه دوربین های موجود در بازار برای استفاده در کلاس خوشنویسی با خودکار مناسب نیستند. زیرا محل استقرار دوربین روی میز باید طوری باشد که بر صفحه میز عمود باشد و حتما بصورت پایه دار یا گیره ای روی میز تعبیه شود. بهتر است پایه دوربینی مخصوص کار با خودکار بسازید و یا از پایه هایی که ساخته شده استفاده نمایید.این بخش فعلا نیاز به کمی خلاقیت و جستجو دارد.

بخش پایانی و مهمترین قسمت که تمام موارد بالا مقدمه ای برای این بخش هستند روش تدریس و بکارگیری مدرسین حرفه ای و آموزش دیده در زمینه خوشنویسی با خودکار است. روش تدریس حرفه ای باید به گونه ای باشد که به راحتی قابل تکثیر بوده و در پرورش مدرسین بیشتر، کارآمد باشد و نیز مطالب را به شکلی ساده و در عین حال کامل به تمام هنرجویان منتقل نماید. هدفمند باشد و برای مدرس شفاف و قابل ارائه باشد و از طرف دیگر هدف آموزشی مشخص و قابل اندازه گیری برای هنرجو داشته باشد و به هنرجو این فرصت را بدهد تا به صورت جذاب و ساده و کاربردی خوشنویسی با خودکار را بیاموزد و او را به رفتن به دوره های بالاتر ترغیب نماید.

در پایان این نکته را باید دانست که هر چه بیشتر برای ارائه خدمات مناسب آموزشی دقت و ابتکار داشته باشید قطعا در رشد و شکوفایی هنر خوشنویسی و مخصوصا خوشنویسی با خودکار نقش مؤثرتری را ایفا خواهید کرد و افراد بیشتری صاحب دستنوشته ای زیبا و کاربردی خواهند شد که مزایای این امر بر هیچ انسان زیبا پسند و زیبا اندیشی پوشیده نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *